Новини

Kutchenhaus с първи шоурум у нас

Марката, част от голямото семейство на Nobilia, предлага безупречно германско качество на достъпни цени

 

Германско качество Made in Germany, отличен дизайн, който лесно се адаптира към различни  пространства, разумни цени  – това е мечтата на всеки, който обзавежда жилище. Добрата новина е, че от пролетта на 2025 година на българския пазар има ново предложение, което напълно се вписва в тези изисквания. През април за първи път у нас отваря шоурум, който представя британската марка Kutchenhaus, част от голямото семейство на Nobilia – германски бранд с над 70 години опит, най-голямата европейска фабрика за кухни и обзавеждане.

 

Kutchenhaus работи на принципа „designer owned brand” – веригата магазини се развива по цял свят от дизайнери на марката. Този подход е стратегически за успеха на утвърдения бранд, защото гарантира професионализъм, задълбочени познания и отношение. Шоурумът в София не прави изключение – зад него е Тони Георгиева, която наскоро се върна от Великобритания като посланик на марката с над 70 магазина по света.

 

Магазинът предлага консултации, проектиране и цялостен дизайн на жилището. Клиентите имат широк избор от каталога с целия асортимент от Kutchenhaus – кухни, мебели за дневната и коридора, обзавеждане за бани.

 

Голямо предимство е професионализмът и абсолютният перфекционизъм, с който се обслужват клиентите – от първоначалния разговор, през взимането на размерите, избора на материали и цветове, до монтажа. Българското представителство работи с високите административни стандарти на Kutchenhaus, които гаранитрат гладко протичане на процеса на поръчката и доставката, стриктно комплектоване на продуктите до последната лайсна, дръжка и болт.

Самият монтаж се прави от екип проверени професионалисти под контрола и надзора на представителите на марката.

 

Прочетете повече ТУК 

 

Контакти: 

bg.kutchenhaus.com

София, жк Света Троица, ул. Цар Симеон 217 

email: toni@sofia.kutchenhaus.com

тел: 0896135613

 

 

Домът се събужда за пролетта

Пролетният брой на Наш дом е като глътка свежест – вдъхновяващ, стилен и изпълнен с идеи. Надникваме в сърцето на световния дизайн с репортажи от Милано, Франкфурт и Париж. Поглеждаме към бъдещето на зелената индустрия и се връщаме към миналото с изискан прочит на стогодишнината на сюрреализма.

 

Разказваме за хора с визия и стил – от изгряващи звезди до утвърдени архитекти.

 

Споделяме вдъхновени пространства и различни начини на живот. Откриваме малки апартаменти с големи възможности и домове, в които тишината говори. Разказваме за скромни проекти, които оставят трайно впечатление, и за имения с гледка към три планини. Разкриваме тайните на успешния офис.

 

Заглеждаме се в детайлите на обзавеждането и представяме новите интелигентни решения за банята.

 

В този брой пролетта оживява и в градината – с практични съвети за свежо начало сред много зеленина.

 

А за финал – пътуваме до Оман за малко дзен и рестарт на сетивата.

 

Влезте с нас в този по-красив свят.

Grohe празнува чистата радост от водата на ISH 2025

GROHE, водеща световна марка за цялостни решения за баня и кухненско обзавеждане, ще представи своите иновативни решения на ISH 2025 г, което ще се проведе от 17-ти до 21-ви март във Франкфурт на Майн, Германия. Изложбата ще бъде в зала 3.0, D11 и ще се фокусира върху темата „Pure Freude an Wasser“ – чистата радост от водата.
Тазгодишното издание на ISH ще бъде посветено на „Решения за устойчиво бъдеще“, а GROHE ще представи най-съвременни технологии, които ще осигурят безкомпромисно, но екологично удоволствие от водата. Всеки аспект на присъствието на GROHE ще отразява основите на марката, от дизайна на изложбата до иновативните решения, които ще подобряват ежедневния опит на посетителите.

 

 

Bijoy Mohan, лидер на LIXIL International, коментира: „Нашето присъствие на ISH 2025г. е в чест на основаването на марката и демонстрация на това как си представяме бъдещето на удоволствието от водата. Нашата мисия – Pure Freude an Wasser – ни кара да създаваме решения, които обогатяват ежедневието. На ISH с гордост показваме иновации, които не само предефинират водните изживявания, но и поставят нови критерии за качество, технология, дизайн и устойчивост. Потвърждавайки нашата цел, ние се връщаме към това, което е най-важно: да дадем възможност на нашите клиенти и професионални партньори с решения, които осигуряват стойност и вдъхват увереност в бъдещето. “

 

 

Освен на щанда на GROHE, марката ще присъства и на други места на изложбата. Камионът на GROHE ще бъде мобилно изложбено пространство, което може да бъде посетено в откритата зона на Agora. Фестивалът на ISH в зала 6.1 ще бъде посветен на следващото поколение в областта на канализацията и отоплението, където младите търговци и стажанти ще могат да разгледат интересни дейности и възможности за обучение, включително щанда на GROHE с вълнуващи инсталационни предизвикателства.

На конференцията „Стойността на водата“ на 17-18 март в Конгресния център на Messe Frankfurt, Erin McCusker, старши вицепрезидент и ръководител на SATO и LIXIL Public Partners, ще участва в дискусионния панел „Отключване на пазара на санитарни услуги: Как да създадем екосистема между пазарните възможности и инициативите за социално въздействие “. Панелът ще се проведе на 17 март, понеделник, от 16:30 до 17:00 ч. (централноевропейско време) на основната сцена на конференцията.

Посетителите могат да се запознаят отблизо с изложбеното пространство на GROHE в зала 3.0, D11 през следните часове:
Понеделник-четвъртък, 17-20 март, от 9:00 до 18:00 ч. (само за търговски посетители)
Петък, 21 март, от 9:00 до 17:00 ч. (отворено за всички посетители)
През цялото време посетителите ще могат да се насладят на безплатна вода GROHE Blue на щанда на GROHE и на фестивала ISH.

Лина Готоме печели прeстижния конкурс за реновиране на западното крило на British Museum

Базираното в Париж студио Lina Ghotmeh Architecture е избрано да обнови част от галериите на Британския музей в Лондон.

Студиото-победител на двуетапния международен конкурс, който има за цел да трансформира една трета от галерийното пространство на музея, беше избрано като „единодушен фаворит“ най-вече с предложения „археологически подход“ към проектирането.

„Очаквам с нетърпение сътрудничеството с представители на музея, за да превърнем западното крило в необикновено пространство – място за връзки със света“, каза Готме. Въпреки че окончателният дизайн все още предстои да бъде разработен, ранните визуализации  ни представят високи галерии, изпълнени с естествена светлина, облицовани в камък, с много места за сядане и съзерцаване, балкони с допълнителни експозиционни пространства…

„Лина Готоме е архитект с дълбока чувствителност към историята на нашата богата колекция, но същевременно с поглед към бъдещето“, споделя членът на журито и председател на Британския музей Джордж Осбърн.

Lina Ghotmeh Architecture е основано от френско-ливанската архитектка Лина Готме. Студиото придобива международна известност, благодарение на емблематични проекти като Естонския национален музей, носител на Голямата награда AFEX 2016 и номиниран за наградата Mies Van Der Rohe през 2017. Неговите реализации, в които хармонично се преплитат иновация и поезия, разкриват мултидисциплинарен подход към архитектурата.

През 2023 г. студиото беше избрано да реализира Serpentine Pavilion в Лондон, а в един от последните си проекти сътрудничи с Hermès за работилница за обработка на кожа в Лувие, Франция.

Лю Джайкун е носителят на тазгодишната награда Pritzker

Китайският архитект Лю Джайкун бе обявен за носител на тазгодишната награда за архитектура Pritzker. Той е петдесет и четвъртия лауреат на престижното отличие и третия архитект от Китай, който получава наградата от създаването й през 1979 г. Журито, с председател чилийския архитект Алехандро Аравена, отчете начина, по който Лю Джайкун е поставил хората и общностите на преден план през цялата си четиридесет годишна кариера.

„В глобалния контекст, в който архитектурата се бори да намери адекватни отговори на бързо развиващите се социални и екологични предизвикателства, Лю Джайкун създава проекти, които празнуват ежедневния живот на хората, както и тяхната духовна идентичност“, каза журито. „Вместо стил, той е разработил стратегия, която никога не разчита на повторяемост, а по-скоро на оценка на специфичните характеристики и изисквания на всеки различен проект.“

Лю е роден в Чънду, Китай, през 1956 г. Учи в Института по архитектура и инженерство в Чунцин. Завършва през 1982 г. и започва кариерата си в държавната фирма Chengdu Architectural Design and Research Institute, като същевременно се утвърждава като писател.

 

 

Почти две десетилетия по-късно, през 1999 г., основава своето собствено студио Jiakun Architects, с което е изградил повече от тридесет проекта в родния си град Чънду.

„Писането на романи и практикуването на архитектура са различни форми на изкуство и аз не съм искал съзнателно да комбинирам двете“, е споделял Лю. „Въпреки това, има връзка между тях в моята работа – като в конструкцията на разказите, така  и в стремежа към поезия в проектите.“

Сред ключовите му проекти са Luyeyuan Stone Sculpture Art Museum, Museum of Cultural Revolution Clocks и комплекса West Village със смесено предназначение, мемориала на Ху Хуишан и Музея на императорската тухлена пещ в Суджоу.

„Винаги се стремя да бъда като водата – да прониквам на дадено място, без да налагам собствена фиксирана форма и сякаш да се сливам в местната среда“, е споделял Лю.

Сред публикациите му може да открием „I Built in West China?“, в която споделя опита от работата си в западен Китай и The Concept of Brightmoon, книга с философски разсъждения.

 

 

Венецианското архитектурно биенале ще е с подчертано научна насоченост

Деветнадесетото Венецианско Архитектурно Биенале, което ще се проведе от 10 май до 23 ноември очаква близо 750 участника. Кураторът на биеналето, италианския архитект Карло Рати, ни подготвя за издание, в което науката ще има особена роля. Във време на нестабилност на околната среда архитектурата се променя и основната изложба на събитието, озаглавена Intelligens. Natural. Artificial. Collective., ще проучи как тя може да се адаптира към климата благодарение на междудисциплинарно сътрудничество.

Пред 2024 г са измерени най-високи температурни стойности на Земята от цялата й позната история. Рати, който също е професор в Масачузетския технологичен институт (MIT), вярва, че поради тази причина вече няма време индустрията да се фокусира единствено върху проекти, които минимизират въздействието на архитектурата върху околната среда. Вместо това той се надява да насърчи индустрията да открие начини за адаптиране към климатичната криза. „Бихме искали Биеналето да бъде като динамична лаборатория“, споделя Рати. „Тази година имаме безпрецедентен брой участници, над 750, между които, разбира се, архитекти и инженери, но и математици, климатолози, философи, художници, програмисти, писатели, фермери, модни дизайнери и много други“.

„Вярваме, че адаптирането изисква приобщаване и сътрудничество и това е, с което искаме да експериментираме“, продължава Рати. „Архитектурата не може сама да се справи с намаляването на вредните емисии. То зависи и от индустрията и от транспорта и от производството на енергия.“

„Трябва да си дадем сметка, че ако температурата на Земята се повиши с два градуса, в дългосрочен план, това ще доведе до повишаване на нивото на водите и на практика Венеция може и да изчезне. Една от тематичните линии на Биеналето ще разглежда именно какво ще бъде бъдещето на Венеция“, допълва архитектът.

Други изложби ще изследват теми като градското минно дело и преструктурирането на градовете през призмата на ситуацията в Украйна, както и комбинирането на традиционни строителни техники с изкуствен интелект. Ще имаме възможност да се докоснем до проучвания на Европейската космическа агенция и НАСА, разкриващи как космическата технология може да се използва за подпомагане на живота на Земята. С особен интерес се очаква участието на големите имена в архитестурата като Кенго Кума, Патрисия Уркиола, Tosin Oshinowo, Boonserm Premthada, Norman Foster Foundation…

Рати поема щафетата като куратор от Лесли Локо, която оглави престижния форум през 2023 г. Основната изложба тогава, наречена „Лаборатория на бъдещето“, изследва темите за деколонизация и декарбонизация.

Събитието очаква своите нови участници, между които Азербайджан, Оман и Того. Катар пък ще има постоянен павилион, построен във венецианското Giardini della Biennale, въпреки че все още не е обявена дата за откриването му.

Ню Йорк отбелязва двадесетата годишнина от инсталацията „Вратите“ на Кристо и Жан-Клод

От 12 февруари до 23 март жителите и посетители на града ще имат две възможности да си спомнят или да се запознаят с мащабната и незабравима инсталация, която артистите разгърнаха през 2005 г в Сентрал Парк

 

През 2005 година,  Кристо и Жан-Клод представят своята арт инсталация „Вратите“ в Сентръл Парк, Ню Йорк. Тя включва 7500 оранжеви винилови платна, прикачени към, високи пет метра,  метални рамки. Инсталацията се разгръща през целия парк, създавайки внушение за движеща се оранжева река. За направата й са били използвани близо 90 000 кв. м. винил.  Открита е на 12 февруари 2005 година от тогавашния кмет на града- Майкъл Блумбърг. Посетена е от над милион души за петнадесетте дни, в които е била представена.

 

 

Годишнината от това незабравимо събитие се отбелязва днес благодарение на сътрудничеството  между Фондацията Christo and Jeanne-Claude, арт-център The Shed, ръководството на Сентрал Парк и Bloomberg Philanthropies с голяма изложба в арт-център The Shed, както и с приложение за добавена реалност, което връща спомена дори само виртуално.

Първата част на изложбата Christo and Jeanne-Claude: The Gates and Unrealized Projects for New York City отдава почит на проекта с миниатюрен модел, много документални кадри, снимки, скици, истории…

Втората част показва селекция от визионерски предложения на Кристо и Жан-Клод за Ню Йорк, които, макар и никога не реализирани, разкриват амбициозния и иновативен дух на дуото и дълбоката им връзка с града, който наричат дом от 1964 г. до края на дните си. За първи път в Съединените щати тези произведения ще бъдат представени чрез умалени модели и дигитални репродукции на рисунките на Кристо, предлагайки поглед върху творческите процеси зад мащабните публични арт проекти на артистите.

Паралелно, безплатното приложение за изкуства и култура Bloomberg Connects предлага уникално изживяване с добавена реалност, което ще позволи на посетителите на парка да видят част от емблематичната инсталация от 2005 г. с помощта на мобилното си устройство.

 

Матю Леаньор представи най-новата си колекция в Christie’s, Париж

Френският дизайнер, създател на факлата и котела за Олимпийските игри в Париж 2024, за когото изминалата година беше може би най-вълнуващата в живота му, показа на публиката модели от новите си колекции обзавеждане за дома в изложбеното пространство на престижната аукционна къща

 

Калина Константинова

 

Временната изложба, наречена „Тук и сега“ се проведе в самото начало на годината и изследва идеи, свързани с времето, природата и индивидуалността. Акцент в нея беше  колекцията от столове „I am“, всеки от които е специално проектиран с инициалите на своя собственик, превръщайки го в личен „герб“. „Тези столове са повече от мебел – те са въплъщение на необикновеното чудо на живота, напомняйки ни, че да си жив е изключителен късмет и че всички ние сме победители от една невероятна лотария“, споделя Матю Леаньор.

 

Изложбата представи и нови творения като стенната лампа „The spirit of wall“, масата „Liquid glass“, шкафът „Paradise“ и скринът „Confetti“. „Подобно на импресионистите, които улавяха мимолетните моменти на въздуха и светлината, аз се стремя да внуша усещане за живот и движение в работата си“, продължава разказа си Леаньор.

„За мен обектът трябва да диша и да остане в движение, дори и незабележимо. Стъклото трябва да е издуто, тъканта да се полюшва, сякаш бриз преминава през нея, а цветето да изглежда така, че листенце да е готово да политне от него във всеки момент“.

 

Maison et Objet отбеляза стогодишнината от появата на Сюрреализма

Януарското издание на френското изложение за дизайн и декорация ни потопи в един по-различен свят, изпълнен с изненади, фантазия и поезия

 

Калина Константинова

 

С вдъхновяващата тема Sur/Reality, януарско издание на френското изложение Maison&Objet и агенция Peclers Paris, отбелязаха от една страна стогодишнината от появата на Сюрреализма, а от друга проследиха зараждането и развитието на една нова творческа реалност, повлияна от хумора, поезията, фантазията…Тя предлага алтернативен поглед, играе с вярванията и представите ни и ни забавлява, за да внесе повече свобода в ежедневието.

Сюрреалистичното движение се заражда преди цял век, но и днес продължава да вдъхновява творците. И ако темата отдаде почит на художественото наследство, завещано от известни имена като Магрит или Дали чрез определени естетически кодове, придобили универсалност, тя отрази в най-голяма степен съвременни проявления и реализации.

„Искахме да почетем сюрреализма по много по-съвременен начин, като отразим въздействието му в разнообразни сфери, отвъд празнуването на стогодишнината“, споделят Шарлот Казалс и Брюн Уакрат от агенция Peclers Paris.

 

Сюрреализъм и дизайн

Чрез фалшифициране на реалността, чрез обединяване на противоположностите, чрез избягване на законите на логиката се раждат нови формални езици, чудесно овладяни от италианската марка Seletti, която от години култивира провокацията, но и поетично си играе с кодовете на сюрреализма.

 

 

В ерата на минитюаризирането на електронните устройства, френската компания Live Horn съчетава най-доброто от технологията с архаични форми, за да произведе обекти, които са толкова високотехнологични, колкото и екстравагантни. Техните гигантски колони, които напомнят на стари фонографи, със самочувствие превземат пространството, но най-важното- произвеждат добър звук.

 

 

Храни, за които по принцип би трябвало да се осигури начин за поднасяне се превръщат сами в контейнери, дори и само формално. Керамичните купи, чинии, подноси Bordallo Pinheiro, ни очароват с чувството си за хумор, цветовете си и търсенето изкривяване на реалността.

 

 

Крачетата на коктейлните чаши &Klevering пък се изкривяват още преди алкохола, който съдържат да повлияе на сетивата.

 

 

Португалската марка за мебелен дизайн Malabar също се вдъхновява съвсем открито от Сюрреализма. На пръв поглед несъвместими форми, дръзки комбинации, ярки цветове, оптични мотиви оформят нейните все по-търсени колекции.

 

 

От виртуално пространство до реалността

Отсъствието на контрол, упражняван от разума, скъп за сюрреалистите, напомня за   възможностите, които ни предоставя софтуер като Midjourney. Текстовите описания, които генерират изображения са новото  „автоматично писане“, създаващо една напълно уникална реалност. Пример за това е изкуството на Пилар Зета. Аржентинската мултимедийна художничка, живееща в Мексико Сити, с лекота съчетава философия, математика, символизъм, мистицизъм и сюрреализъм, възприемайки естетиката на постмодерната архитектура. Тя си служи с прости форми, с които създава сюрреалистични пространства, отваряйки врати към безкрайни възможности, провокирайки дълбините на подсъзнанието.

Нейната монументална инсталация „Зала на виденията“, оформена първоначално само в дигиталното пространство, но материализирана и представена по време на Седмицата на изкуствата в Маями, хипнотизира публиката с мащаба си. Известният духовен лидер Дийпак Чопра дори провежда медитация в нея, утвърждавайки силното духовно възприятие, която тя провокира.

 

 

Сценография в интериора

Марките търсят все повече възможности да се отличат от конкуренцията, като някои използват много успешно интериорната декорация на фирмените си магазини. Често сме свидетели на дестабилизиращи разлики в мащаба, игри на пропорции, странни и абсурдни сценарии, които интригуват и забавляват.

Така например новият магазин на Camper в Лондон  ни посреща с гигантски крак; Le Café Fleurs, бутикът на Jacquemus в Сеул, е със силуета на чантата Bambimou, бестселърът на марката; Joann Tan Studio използва в сценографиите си за витрините на Hermès явни сюрреалистични препратки…

 

 

Темата за сюрреализма в обществените пространства беше илюстрирана и от Жулиен Себан, основателя на колектива Uchronia, в рамките на пространството What’s new in hospitality ? Успяхме да видим цветни, забавни предложения, които ни приканват с нетърпение да откриваме предстоящите нови проекти в областта на хотелиерството, ресторантьорството, фирмените магазини.

 

 

Из алеите на изложението

Едно от най-посещаваните пространства на изложението, както всяка година- What’s new in decor ?, сценографирано от Елизабет Льориш, ни представи един магичен свят, който играеше с представите ни за реалност. Оптически илюзии, фантастични същества, сънища, изненадващи мащаби съпътстваха вдъхновяващата разходка из лабиринта от „живи“ картини.

 

Дизайнерът на годината, британката Фей Тугуд пък ни въведе в дълбините на подсъзнанието си в пространството Walnut Head, което беше създала специално за изложението.

 

 

Следващото издание на изложението ще се проведе от 4 до 9 септември 2025.

Panasonic представи OLED флагмана за 2025 година

Panasonic представи флагманската серия OLED телевизори за 2025 година – Z95B (55″, 65″ и 77″), с повишена яркост, променен дизайн на звука и вградена Fire TV. С новата серия компанията  въвежда нови стандарти в областта на визуалните и аудиотехнологиите.

 

 

Основни характеристики на OLED телевизорите Z95B:

 

• Големи подобрения на яркостта: Оборудвани със следващото поколение панел Primary RGB Tandem и революционната аеродинамична охлаждаща система ThermalFlow за изключителна яркост, контраст и обем на цветовете.

 

• Точност на изображението: Разполага с Prime Video Calibrated Mode, както и с връщане на калибрирането на Calman и поддръжка на ISFccc.

 

• Премиум усъвършенствана звукова система, подобна на киносалон: Включва нов дизайн на високоговорителите, промяна на разположението на елементите за разширяване на звуковата сцена и подобрена пространствена обработка на звука, за да се подобри още повече известното вградено 360-градусово звуково изживяване на Panasonic.

 

• Проектиран така, че да се вписва в обстановката: изцяло плоският дизайн с използване на първокласни материи обединява форма и функция, осигурявайки перфектна сцена за подобренията на картината и звука.

 

• Повишаване нивото на гейминга: Поддръжка на AMD FreeSync™ Premium и NVIDIA® G-SYNC® Compatible с водеща в индустрията латентност и поддръжка на 144Hz честота на опресняване.

 

• Интеграция на Alexa във вградената Fire TV и персонализиран потребителски интерфейс: Поддържа гласов контрол и интуитивен потребителски интерфейс за лесно откриване на съдържание, обединяващ услуги на живо и стрийминг.

 

• Поддръжка на голям екран: Серията Z95B ще се предлага в размери 55″, 65″ и 77″.

Душата на дома

Зимният брой на Наш дом е с неочаквана и много специална корица – черно – бяла, сдържана и тиха. Избрахме я, защото улавя същността на новия лукс – елегантна простота, която носи дълбочина и емоция. Това е посланието, с което започваме 2025-та – домът е преди всичко дух и енергия, а материалното придобива стойност само когато носи смисъл, уют и красота. Домът е огледало на светлината и мрака в нас и резонира на нашите честоти като най-фин инструмент. Тази идея е въплътена в нашата корица – хамелеон, в която всеки ще види  различен цвят и емоция –  усмивка, тъга, усамотение, релакс, очакване, сиво, черно, бяло, златно…хубаво е да знаем, че от нас зависи в какви цветове виждаме света.

Обещаваме и през 2025 да продължим да търсим и да представяме всички цветове на интериора, одухотворени домове, ярки артисти и значим дизайн, който с лекота пътува във времето.

Pottery&poetry и &hue откриват шоурум и ателие в София

Отдавна чакаме това събитие – да видим на живо на едно място забележителната керамика, аксесоари и мебели от pottery&poetry и &hue.

 

Pottery&poetry e млада българска марка за керамични съдове, която бързо покори международния пазар и беше представена от няколко авторитетни световни медии за дизайн и интериор. Поетичните и елегантни творби на ателието са създадени със смелост, майсторство и перфекционизъм и печелят сърцето от пръв поглед.  Зад марката стоят Мария Балева, която познаваме от студио Funkt, и Зорница Генова.

 

&hue – ребрандираната марка за мебели на студио Funkt, е в перфектна симбиоза със забележителните съдове на Pottery&poetry.

&hue е не просто бранд – това е начин на живот, посветен на страстта към добрия дизайн. Марката е дело на талантливите архитекти, дизайнери и занаятчии от студио Funkt, които повече от 15 години създават едни от най-интригуващите и нестандартни български интериори.

&hue е вдъхновена от перфектния баланс между стил и функционалност. Мебелите и аксесоарите съчетават топлината на дървото и изяществото на керамиката и са едновременно функционални и вдъхновяващи. Ръчната изработка позволява превръщането на всяка идея в нещо лично и специално. Елегантни и практични, творбите на марката оживяват в ежедневието и са създадени, за да бъдат обичани, използвани и ценени.

На откриването ви очаква всичко, създадено през последната година, тематични сетове за предстоящите празници, специални цени, приятни разговори и чаша вино за разкош.

 

Кога: 14 и 15 декември от 16:00 до 20:00 часа.

Къде: бул. Самоков 13, сграда диамант 2, София

 

Вижте повече тук https://potteryandpoetry.eu/ и тук https://andhue.com/

 

Специални издания